Výklad karet

Vyklad karet slouží zpravidla k předpovídání budoucnosti prostřednictvím vědmy či věštce a řadí se tak k mantickým praktikám. K výkladu karet, nebo také odborně ke kartomantii, se dnes používají nejrůznější sady karet. Ve střední Evropě se těší veliké oblibě lidové Mariášové karty. Běžně se používají Tarotové karty, Cikánské karty, Andělské karty, karty Lenormand, ale i Kanastové karty a jiné. Které jsou však nejstarší? A jak to bylo s historií výkladu karet?

Výklad karet a historie

Zamíchat sadu znaků a pak se snažit z jejich pořadí vysledovat analogii se zdánlivě stejně náhodným osudem zkoušeli lidé již od pradávna. V Evropě počala historicky kamenná obdoba karet – runy. Avšak původ opravdových karet sahá až do starého Egypta, ze kterého se původní Tarotové karty rozšířily do Evropy během křížových výprav. Staly se zájmem majetné šlechty, která se měla o co starat i obávat. Svoji obkreslovanou verzi pro chudé s sebou počátkem středověku přivezli i kočovné kmeny v podobě Cikánských karet. Společně s věštbou z ruky se staly folklórem.
Leč brzy postihovaným.

Středověká církev vnímala výklad karet jako praktiku čarodějnic, a tak i karty mohly vést k upálení. Pravděpodobně právě v této temné době začaly být karty používány i jako „nevinný“ hrací nástroj. Zamíchaná sada karet náhodou určí vítěze. Podobně na tom byly i oblíbené kostky.

Poměry se začaly uvolňovat již počátkem 16. století, kdy začaly vznikat knihy o hracích kartách a hrách v karty. Trvalo však ještě další dvě staletí, než francouzská revoluce zcela uzavřela temnou kapitolu církve. Není divu, že to byla právě Francouzka, Madame Lenormand, která vytvořila první novodobou sadu věšteckých karet.

V průběhu 19. století se usadily dvě větve dodnes používaných výkladových sad Tarotu. Rider-Waiteův, používaný v anglicky mluvících zemích a Crowleyho tarot,
který se používá i u nás.

Výklad karet dnes

V Orisio se samozřejmě věnujeme výkladu Tarotu, kartám Lenormand, Andělským kartám, kartám Mariášovým, ale i jiným věšteckým praktikám. Profesionálové, kteří vykládají karty pro Orisio, znají svoji sadu karet vždy již mnoho let a jsou zběhlí v hledání odpovědí všech druhů.

 Výklad karet se v současnosti používá nejen ke klasickému věštění, ale také k pochopení životních situací a nalezení správné cesty. Právě v dnešní době je neocenitelným pomocníkem při nahlédnutí problémů z jiného úhlu pohledu, což nám umožní danou situaci přehodnotit a změnit. Někdy se ocitneme v potížích, ze kterých nevidíme cestu ven, protože nedokážeme být za daných okolností objektivní. Právě v takových situacích může být výklad karet velmi dobrou volbou.

Věštba z karet pomáhá odhalit reálné plány od planých nadějí, pravou lásku od iluzí, skryté možnosti a touhy. Karty ukáží přání duše, osobní dary a potenciál. Také možnosti a cesty vedoucí k naplnění tužeb a přání.

Věštění z karet může být též pomocníkem při vážných životních rozhodnutích, kdy je těžké zaujmout jasné stanovisko, jelikož nedokážeme dohlédnout následků svého rozhodnutí. Kartářky zde ve věštírně Orisio vám poskytnou informace k ujasnění a usnadnění vašeho rozhodování. Prostřednictvím mantiky jako je výklad karet nahlédnou na budoucí vývoj vašich záležitostí, díky čemuž bude vaše rozhodování jednodušší a získáte zpět ztracený klid.

Každá otázka má svou odpověď, proto se můžete zeptat karet opravdu na cokoliv.

 Ať už se jedná o věštění budoucnosti nebo nahlédnutí do aktuální situace, naše kartářky jsou připraveny vám zodpovědět jakýkoliv dotaz.
V naší věštírně online si můžete vybrat z několika výborných kartářek. 

Výklad karet a jeho druhy

Tarot

Lidé se odedávna snaží nahlédnout do budoucnosti, prostřednictvím rozličných věšteckých technik...

otevřít

Andělské karty

Vždy bychom měli k těmto energetickým silným kartám přistupovat s láskou, úctou a laskavostí...

otevřít

Mariášové karty

Jsou určité esoterické nauky, disciplíny, jejichž znalost nám pomáhá učinit vhled do našeho osudu...

otevřít

Cikánské karty

Pomocí výkladu cikánských karet vědmy mohou zjistit jak se Vám bude dařit v různých oblastech života...

otevřít